მეუ-ს „მღვდელმა“ ოდესაში მუსულმანურ იფტარში მიიღო მონაწილეობა
თეოდორე ორობეც (ცენტრი, ჯვრით) იფტარის მონაწილეებით. ფოტო: facebook.com/od.eparchy თეოდორე ორობეც (ცენტრი, ჯვრით) იფტარის მონაწილეებით. ფოტო: facebook.com/od.eparchy
ორგანიზატორებმა განაცხადეს, რომ ეს მხოლოდ საღამოს გამასპინძლება კი არ ყოფილა, არამედ „კონფესიათაშორისი დიალოგისა და ეთნოსთა გაცნობის ადგილი“.
ოდესაში ჩატარდა სამხრეთ უკრაინის მეორე რეგიონალური იფტარი ოდესის საოლქო სამხედრო ადმინისტრაციის უფროსისა და უკრაინის მუსულმანთა სულიერი სამმართველოს «Умма»-ს პატრონაჟით. ინფორმაციას ოდესის ეპარქიის პრესსამსახური ავრცელებს.
მეუ-ს სტრუქტურიდან ღონისძიებაში მონაწილეობდა ოდესის ეპარქიის მდივანი „დეკანოზი“ თეოდორე ორობეცი, რომელიც მოვიდა იფტარზე ოდესისა და ბალტიის „არქიეპისკოპოს“ ათანასეს „კურთხევით“.
ორგანიზატორებმა განაცხადეს, რომ ეს მარტო საღამოს გამასპინძლება კი არ ყოფილა, არამედ „კონფესიათაშორისი დიალოგისა და ეთნოსთა შორის ადგილი“.
ღონისძიებაში აგრეთვე მონაწილეობას იღებდნენ საოლქო ხელისუფლების, სხვადასხვა კონფესიათა წარმომადგენლები, სამხედროები, კაპელანები, ვოლონტიორები და საზოგადოებრივი აქტივისტები.