უმე-ის იერარქმა მწუხარება გამოთქვა ხარკოვის მუდმივი დაბომბვის გამო
ხარკოვი რუსული ძალების დარტყმის შემდეგ. ფოტო: kharkivoda.gov.ua ხარკოვი რუსული ძალების დარტყმის შემდეგ. ფოტო: kharkivoda.gov.ua
„ყველა მსხვერპლს ვუსურვებ სულიერ და ფიზიკურ ჯანმრთელებას, ხოლო გარდაცვლილს მარადიულ ხსოვნას“, - ნათქვამია ხარკოვის მიტროპოლიტ ონოფრის სამძიმრის წერილში.
ბოლო დღეებში ქალაქ ხარკოვსა და ხარკოვის რეგიონის დასახლებული პუნქტები რუსული ჯარების საჰაერო დარტყმების ქვეშ მოჰყვა . დაბომბვის შედეგად განადგურდა საბავშვო ბაღები, სამედიცინო დაწესებულებები, მშვიდობიანი მოსახლეობის სახლები, დაიღუპა და დაიჭრა მოქალაქეები. ამასთან დაკავშირებით, 2025 წლის 31 მარტს ხარკოვისა და ბოგოდუხოვის მიტროპოლიტმა ონოფრემ სამძიმარი გამოთქვა, წერს ეპარქიის პრესსამსახური.
"ყველა მსხვერპლს სულიერ და ფიზიკურ ჯანმრთელებას ვუსურვებ, გარდაცვლილებს კი მარადიულ ხსოვნას. ხარკოვის ეპარქიის სამღვდელოება და მორწმუნეები ლოცულობენ ჩვენს ქვეყანაში მშვიდობისთვის, უკრაინის არმიისთვის, ყველასთვის, ვინც იცავს ჩვენი ხალხის უფლებას ღირსეულად", - აღნიშნა მიტროპოლიტმა.