დიდ ბრიტანეთში ტაძარში ჭიდაობას მართავენ მრევლის მოსაზიდად
ინგლისში, მათი რიცხვი, ვინც ამბობს, რომ არც ერთ კონფესიას არ მიეკუთვნება, ათი წლის განმავლობაში 25%-დან 37%-მდე გაიზარდა.
ჩრდილოეთ ინგლისის ქალაქ შიპლის წმინდა პეტრეს ანგლიკანური ეკლესიის კედლებში მრევლის მოსაზიდად ჭიდაობის შეჯიბრი დაიწყო, იუწყება საინფორმაციო სააგენტო Associated Press.
საეკლესიო რინგზე ბრძოლების გამართვის იდეა 37 წლის მოჭიდავეს გარეტ ტომპსონს გაუჩნდა. ის ამტკიცებს, რომ იესო ქრისტემ და ჭიდაობამ განსაკუთრებული როლი ითამაშა მის ცხოვრებაში.
„ტომპსონი ამტკიცებს, რომ პროფესიონალური ჭიდაობის უფრო დიდი პიროვნებები და დაწერილი მორალური ბრძოლები ბუნებრივად შეესაბამება ქრისტიანულ გზავნილს“, - წერს გამოცემა.
აღნიშნულია, რომ დიდ ბრიტანეთში ეკლესიაში დასწრება ათწლეულების განმავლობაში მცირდება და 2021 წლის აღწერის შედეგად დადგინდა, რომ ინგლისსა და უელსში მცხოვრებთა ნახევარზე ნაკლები ახლა თავს ქრისტიანად თვლის. მათი რიცხვი, ვინც ამბობს, რომ არც ერთ კონფესიას არ მიეკუთვნება, ათი წლის განმავლობაში 25%-დან 37%-მდე გაიზარდა.
”თქვენ უნდა გარისკოთ”, - თქვა რექტორმა ნატაშა თომასმა. მან აღიარა, რომ "არ იყო დარწმუნებული, რაში ჩაერთო", როდესაც ჭიდაობის შეჯიბრის მასპინძლობაზე დათანხმდა.
ინოვაციას არაერთგვაროვანი რეაქცია მოჰყვა, მაგრამ ეკლესიებში ჭიდაობა მაყურებლის მნიშვნელოვან რაოდენობას იზიდავს.
Associated Press-მა აღმოაჩინა, რომ მხოლოდ რამდენიმე ადამიანი დაესწრო კვირა დილის ღვთისმსახურებას წმინდა პეტრეს ეკლესიაში. ტომპსონი გეგმავს გაფართოებას ბრიტანეთის სხვა ქალაქებში და "საკუთარი ეკლესიის გახსნას".