რუსული არმიის დაბომბვის შედეგად დაზარალდა უგლედარის მახლობლად მდებარე უმე-ის სამლოცველო
ჭურვებმა დააზიანა ტაძრის სახურავი, კედლები და კარი, სალოცავის შიდა მორთულობა კი მნიშვნელოვნად დაზიანდა.
2025 წლის 7 აპრილს, რუსული არმიის დაბომბვის შედეგად, დაზიანდა უგლედარის მახლობლად მდებარე სოფელ სტეფნოეს სასაფლაოზე მდებარე ივერონის ღვთისმშობლის ხატის სამლოცველო. ამის შესახებ უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის საფარველიუს ეპარქიის ტელეგრამის არხი იტყობინება.
ეპარქიის პრესსამსახურის მიერ მოწოდებულ ფოტოზე ჩანს, რომ ჭურვებმა დააზიანა ეკლესიის სახურავი და კედლები, კარზე ნამსხვრევების კვალია, საკურთხეველი საგრძნობლად დაზიანდა, იქვე ჩანს ჩურვის ჩამოვარდნის ადგილი.
მსხვერპლის შესახებ ინფორმაცია არ გავრცელებულა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ხარების დღესასწაულზე უმე-ის იერარქმა ლიტურგია აღავლინა ფრონტის მოსაზღვრე ქალაქ კონსტანტინოვკაში.