უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის სუმის ეპარქიაში კიბოთი დაავადებული ბავშვების დასახმარებლად ბაზრობა გაიხსნა
08 April 14:14
ბაზრობა უმე-ის სუმის საკათედრო ტაძრის ტერიტორიაზე. ფოტო: portal-pravoslavie.sumy.ua ბაზრობა უმე-ის სუმის საკათედრო ტაძრის ტერიტორიაზე. ფოტო: portal-pravoslavie.sumy.ua
ბაზრობაზე შეგროვებული თანხა სუმის რეგიონალური საავადმყოფოს ონკოლოგიურ განყოფილებაში მკურნალობის გაგრძელების მიზნით ბავშვების დახმარებას მოხმარდება.
2025 წლის 7 აპრილს, სუმის ფერისცვალების ტაძრის ეზოში, „ნათელი დღე - ნათელი საქმეები“ კამპანიის ფარგლებში, საქველმოქმედო ბაზრობა გაიმართა, იტყობინება ეპარქიის ვებსაიტი.
ბაზრობაზე შეგროვებული თანხა სუმის რეგიონალური ბავშვთა კლინიკური საავადმყოფოს ონკოლოგიურ განყოფილებაში მკურნალობის გაგრძელების მსურველ ბავშვებს მოხმარდება.
ბაზრობა ყოვლადწმინდა ღვთისმშობლის ხარების დღესასწაულის საღვთო ლიტურგიის დასრულების შემდეგ გაიხსნა. ღონისძიებას ესწრებოდა სუმისა და ახტირკის მიტროპოლიტი ევლოგი, რომელმაც აკურთხა ორგანიზატორების - სუმის მოწყალების და-ძმების - მუშაობა ტაძარში.
შედეგად, საქველმოქმედო ბაზრობაზე 16,100 გრივნა შეგროვდა. ეს თანხები დაემატება სუმის რეგიონში კიბოთი დაავადებული ბავშვების მხარდასაჭერად „ნათელი დღე - ნათელი საქმეები“ კამპანიის ფარგლებში ტაძარში შეგროვებული შემოწირულობების მთლიან რაოდენობას.
მსგავსი ღონისძიება გაიმართება ბზობის კვირასაც, 13 აპრილს.
მანამდე, მჟკ-მა დაწერა, რომ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის სუმის ეპარქიამ დაწერა, თუ როგორ მიმდინარეობს მოსახლეობის ევაკუაცია სახიფათო ზონებიდან.