ვერხნი სტანოვცში მორწმუნეები შესაძლო მიტაცების შესახებ აცხადებენ
ბუკოვინის სოფლის ვერხნი სტანოვცის უმე-ს სამრევლო, რომელმაც განიცადა საკუთარი ტაძრის მიტაცების მცდელობა, აფრთხილებს ახალი შტურმის მომზადებაზე. ამის შესახებ წერს «Первый казацкий».
იტყობინებიან, რომ სოფლის შესასვლელში დაყენებულია ბლოკპოსტები, ყველაზე დასახლებულ პუნქტში უკვე სამართალდამცავთა 30-მდე ავტომობილია, აგრეთვე ასზე მეტი ძალოსანია ბრონეჟილეტებში. სპეცტექნიკის დახმარებით იხშობა მობილური კავშირი.
სამრევლო ამ ქმედებებს აფასებს როგორც ახალი შესაძლო მიტაცების შესაძლებლობას. მორწმუნეები ლოცვას ითხოვენ.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ვერხნი სტანოვცში ბანდიტთა ჯგუფმა ვერ შეძლო უმე-ს ტაძრის მიტაცება. მათ დატოვეს დარბეული ტაძარი და ინსტრუმენტები. მეორე დღეს უმე-ს სამრევლომ ვერხნი სტანოვცში დახმარებისთვის გაეროს მიმართა.