ჩერკაში მიტროპოლიტ ფეოდოსის საქმეზე კიდევ ერთი სასამართლო სხდომა გაიმართა
მიტროპოლიტი ფეოდოსის საქმეზე სასამართლო სხდომა 2025 წლის 10 აპრილს. ფოტო: suspilne მიტროპოლიტი ფეოდოსის საქმეზე სასამართლო სხდომა 2025 წლის 10 აპრილს. ფოტო: suspilne
ეპისკოპოსმა შეხვედრაში ონლაინ რეჟიმში მიიღო მონაწილეობა.
2025 წლის 10 აპრილს, ჩერკასის სოსნოვსკის რაიონულმა სასამართლომ გამართა კიდევ ერთი სასამართლო სხდომა ჩერკასისა და კანევის მიტროპოლიტი ფეოდოსის წინააღმდეგ აღძრულ სისხლის სამართლის საქმეზე. როგორც Suspilne.Cherkasy იტყობინება, მოსმენის დროს სასამართლომ დაასრულა ეპისკოპოსის ბინაში ჩატარებული ჩხრეკის ვიდეომასალის შესწავლა.
მიტროპოლიტი ფეოდოსი, როგორც ადრე, მოსმენას ვიდეოკავშირის საშუალებით შეუერთდა.
მოსამართლემ დააკმაყოფილა ეპისკოპოსის დაცვის შუამდგომლობა წარმოდგენილი მტკიცებულებების ფოტო და ვიდეო გადაღების აკრძალვის შესახებ.
საქმის პროკურორმა, ვადიმ კოლომიეცმა, ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ შემდეგ სხდომაზე სასამართლო გააგრძელებს წერილობითი მასალების, კერძოდ, საქმის პირველი ტომის შესწავლას, რომელიც შეიცავს „მატერიალურ მტკიცებულებებს, შემოწმების ანგარიშებს და სხვა დოკუმენტებს“.