უმე-ის მღვდელმა ჰამბურგში ბულგარეთის ეკლესიის მიტროპოლიტთან ერთად იმსახურა
გერმანიაში ბულგარეთის სამრევლოში წირვას დასავლეთ და ცენტრალური ევროპის მიტროპოლიტი ანტონი უძღვებოდა.
2025 წლის 5 აპრილს, გერმანიის ქალაქ ჰამბურგში, წმინდა კირილესა და მეთოდეს ეკლესიაში, საღამოს წირვაზე ბულგარეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის მიტროპოლიტთან ერთად უკრაინის ეკლესიის მღვდელმა წირვა აღავლინა. ამის შესახებ ბულგარეთის ეკლესიის ოფიციალურ ვებგვერდზე დაყრდნობით წერს ,,უმე საზღვარგარეთ’’ ვებგვერდი.
ჰამბურგში მდებარე უმე-ის პოკროვსკის სამრევლოს მოძღვარმა, დეკანოზმა ჯონ სუხონიაკმა, წირვაში მონაწილეობა მიიღო ბულგარეთის კირილესა და მეთოდეს თემის მოძღვრის, მღვდელ იაკოვ შტურმის მოწვევით.
ივერიის ღვთისმშობლის ხატის წინ აკათისტის კითხვასთან ერთად ერთობლივ წირვას დასავლეთ და ცენტრალური ევროპის მიტროპოლიტი ანტონი უძღვებოდა.
როგორც მჟკ-მა დაწერა, ბულგარეთის ეკლესიის მიტროპოლიტმა დაგმო ლავრაში არსებული სიწმინდეების შეურაცხყოფა.