წმინდა ნიკოლოზის ეკლესიის მრევლის ხმის მიცემა. ფოტო: пресс-служба Могилев-Подольской епархии წმინდა ნიკოლოზის ეკლესიის მრევლის ხმის მიცემა. ფოტო: пресс-служба Могилев-Подольской епархии
2025 წლის 12 აპრილს, მოგილევ-პოდოლსკისა და შარგოროდის მიტროპოლიტ აღაპიტის ლოცვა-კურთხევით, მოგილევ-პოდოლსკში მდებარე უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის ნიკოლაევსკის სამრევლოში გაიმართა რელიგიური საზოგადოების შეხვედრა, რომელზეც მათ დაადასტურეს ერთგულება უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიისადმი, რომელსაც ხელმძღვანელობს მისი უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი. ამის შესახებ ეპარქიის პრესსამსახურმა განაცხადა.
მრევლი ამ გადაწყვეტილებამდე მიიყვანა მოგილევ-პოდოლსკში წმინდა ნიკოლოზის ეკლესიის გარშემო ამჟამად მიმდინარე პროვოკაციებმა.
ამ გზით, წმინდა ნიკოლოზ საკვირველმოქმედის სახელობის ეკლესიის რელიგიური საზოგადოების წევრებმა დაადასტურეს თავიანთი ურყევი სურვილი, დარჩნენ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წიაღში.
მჟკ-მა დაწერა, რომ მოგილევ-პოდოლსკის ეპარქიაში მეუ-ს მიერ ჩამორთმეული ეკლესიის ადგილას ახალი ტაძარი აკურთხეს.