ევროპაში უმე-ის სამრევლოებმა უკრაინის შეიარაღებული ძალების ჯარისკაცების მკურნალობისთვის თანხები გაიღეს
შემოწირული თანხებით ექიმებმა ქირურგიული აღჭურვილობა შეიძინეს.
უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის დასავლეთ ევროპის სამრევლოებმა შეაგროვეს და სამხედრო ჰოსპიტალს გადაურიცხეს თანხები უკრაინელი სამხედრო მოსამსახურეების მკურნალობისა და რეაბილიტაციისთვის. ამის შესახებ განაცხადა უმე-ის საგარეო საეკლესიო განყოფილების ვებსაიტმა.
შემოწირული თანხებით ექიმებმა შეიძინეს ქირურგიული აღჭურვილობა, ელექტრო მასაჟის მაგიდა რეაბილიტაციისთვის და ორი ვაკუუმური დრენაჟი ჭრილობების სამკურნალოდ.
„უკრაინის დამცველების მხარდასაჭერად საქველმოქმედო დახმარება განხორციელდა კიევისა და სრულიად უკრაინის მიტროპოლიტის, ონოფრეს, ლოცვა-კურთხევით“, - ნათქვამია განცხადებაში.
მანამდე, მჟკ-მა დაწერა, რომ ევროკავშირში უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის სამრევლოებმა თანხები შეაგროვეს უკრაინის შეიარაღებული ძალებისთვის ევაკუაციის მანქანის აღჭურვისთვის.