მჟკ-მა გახსნა ფილიალი ჩეხეთსა და სლოვაკეთში
2025 წლის 16 აპრილს ევროპულმა ორგანიზაციამ „მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირმა“ ჩეხეთსა და სლოვაკეთში ფილიალი გახსნა. მჟკ-ის ვებსაიტმაც დაიწყო ფუნქციონირება ამ ქვეყნებში.
მჟკ-ის კორესპონდენტები გააშუქებენ მართლმადიდებელი ჩეხების, სლოვაკების და ასევე უკრაინელების ცხოვრებას, სადაც ომის დაწყების შემდეგ ჩეხეთსა და სლოვაკეთში დაახლოებით ნახევარი მილიონი ადამიანი ცხოვრობს. ანალიტიკური მასალები, სტატიები, ინტერვიუები ოპერატიულად და ობიექტურად მოგვითხრობს ადგილობრივი მართლმადიდებლური საზოგადოების ყველა მნიშვნელოვან მოვლენაზე.
ჩეხეთსა და სლოვაკეთში ფილიალების გახსნა, გერმანული, ბერძნული, ალბანური, სერბული, ამერიკული და ათონური ფილიალების შემდეგ, ჩვენი სტრატეგიის ნაწილია, რომელიც მიზნად ისახავს კანონიკური მართლმადიდებლობის მხარდაჭერას საერთაშორისო მასშტაბით და სხვადასხვა ქვეყნის მართლმადიდებელი მორწმუნეების გაერთიანებას. მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი უნიკალური მედია პროექტია, რომლის მიზანია მთელ მსოფლიოში მართლმადიდებელი მორწმუნეების გაერთიანება და ტრადიციული ქრისტიანული ღირებულებების დაცვა.
2024 წლის 21 ნოემბერს, მჟკ-მა ევროპაში ახალი იურიდიული პირი დაარეგისტრირა და ასევე ფილიალები გახსნა საბერძნეთსა და გერმანიაში, ალბანეთსა და სერბეთში, აშშ-ში, ბულგარეთსა და ათონის მთაზე. დაგეგმილია ასევე სხვა ქვეყნებში ფილიალების გახსნა.