სახელმწიფო დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა მოუწოდა ქრისტიანების უფლების პატივისცემისკენ, რომ მხსნელს მეფე უწოდონ
19 April 13:22
მარკო რუბიო დიდი მარხვის დაწყებამდე. ფოტო: скриншот ютуб-канала Fox News მარკო რუბიო დიდი მარხვის დაწყებამდე. ფოტო: скриншот ютуб-канала Fox News
მარკო რუბიომ გამოაქვეყნა სააღდგომო გზავნილების სერია, რომელშიც მოყვანილია სახარების ციტატები და ქრისტიანული სარწმუნოების პატივისცემისკენ მოწოდება.
აშშ-ის სახელმწიფო მდივანმა, მარკო რუბიომ, სოციალურ ქსელ X-ზე სააღდგომო მიმართვა გამოაქვეყნა, რომელშიც საერთაშორისო საზოგადოებას მოუწოდა, პატივი სცეს ქრისტიანების უფლებას, სრულად აღიარონ თავიანთი რწმენა.
„აღდგომა იესო ქრისტეს, ღვთის ძის, მეფეთა მეფისა და ყველა ერის უფლის აღდგომის დღესასწაულია. ამ დიდ კვირასა და აღდგომაზე მოვუწოდებ ყველა ერს, პატივი სცენ ქრისტიანების უფლებას, გამოაცხადონ ქრისტე მეფედ“, - განაცხადა ამერიკის სახელმწიფო დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა.
სააღდგომო გზავნილების სერიაში რუბიომ ასევე აღნიშნა: „ამ დიდ პარასკევს, მე და ჟანეტი ვუერთდებით მსოფლიოს ქრისტიანებს და ვფიქრობთ იესოს საბოლოო მსხვერპლზე გოლგოთაზე“.
გარდა ამისა, აშშ-ის სახელმწიფო მდივანმა გამოაქვეყნა დიდი პარასკევის სიმბოლოების გამოსახულება, რომელიც შეიცავდა ლუკას სახარების 23:46-ის ციტატას: „იესომ ხმამაღლა შესძახა: „მამაო, შენს გაბარებ ჩემს სულს““.
ეს პუბლიკაციები ხაზს უსვამს აშშ-ის ახალი ადმინისტრაციის ერთგულებას ტრადიციული ქრისტიანული ღირებულებების მიმართ და აჩვენებს მის განზრახვას, დაიცვას რელიგიური თავისუფლება საერთაშორისო დონეზე.