რუსეთმა აღდგომის ზავი გამოაცხადა
რუსეთის პრეზიდენტმა ვ.პუტინმა სააღდგომო ზავი გამოაცხადა, იუწყება «Реальное время». რუსეთის არმია 19 აპრილის 18:00 საათიდან 21 აპრილის 00:00 საათამდე ყველა სამხედრო ოპერაციას შეწყვეტს.
„ჰუმანიტარული მოსაზრებებიდან გამომდინარე, დღეს, კვირადან ორშაბათის ჩათვლით, საღამოს 6 საათიდან შუაღამემდე, რუსული მხარე აცხადებს სააღდგომო ზავს. ვბრძანებ, შეწყდეს ყველა სამხედრო ოპერაცია ამ პერიოდის განმავლობაში. „ვვარაუდობთ, რომ უკრაინული მხარე ჩვენს მაგალითს მიჰყვება“, - განაცხადა პუტინმა და დასძინა, რომ რუსი ჯარისკაცები „მზად უნდა იყვნენ ცეცხლის შეწყვეტის შესაძლო დარღვევებისა და პროვოკაციების მოსაგერიებლად“.
მანამდე, მჟკ-მა დაწერა, რომ პოკროვსკში, დაბომბვის შედეგად, უკრაინის ეკლესიის ეკლესია მთლიანად განადგურდა.