ჩვენ პატივს ვცემთ იესო ქრისტეს და რელიგიას ამერიკაში ვაბრუნებთ, - განაცხადა ტრამპმა თეთრ სახლში
დონალდ ტრამპი თეთრ სახლში. 21 აპრილი 2025 წელი. ფოტო: Скриншот видео Х დონალდ ტრამპი თეთრ სახლში. 21 აპრილი 2025 წელი. ფოტო: Скриншот видео Х
„აღდგომა განსაკუთრებული დღეა და აღდგომის სეზონი ჩვენი ერთ-ერთი საყვარელია“, - დაარწმუნა ამერიკის პრეზიდენტმა.
2025 წლის 21 აპრილს, აღდგომის ორშაბათს, აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა პირობა დადო, რომ „რელიგია ამერიკაში დაბრუნდება“. მან ეს თქვა დიდ სახლში აღდგომის ზეიმის გახსნის დროს, წერს WhiteHouse H-ში.
„აღდგომა განსაკუთრებული დღეა და აღდგომის პერიოდი ჩვენთვის ერთ-ერთი საყვარელი დღესასწაულია. „ჩვენ პატივს ვცემთ იესო ქრისტეს და პატივს მივაგებთ იესო ქრისტეს ძალიან ერთგულად, არა მხოლოდ ახლა, არამედ მთელი ჩვენი ცხოვრების განმავლობაში“, - თქვა მან ღონისძიების გახსნისას.
ამერიკის პრეზიდენტის შეფასებით, დღის განმავლობაში ზეიმში 40 000 ადამიანი მიიღებს მონაწილეობას.
„ჩვენ ამერიკაში რელიგიას ვაბრუნებთ. ბევრ რამეს ვაბრუნებთ, მაგრამ რელიგია ამერიკაში ბრუნდება“, - განაცხადა დონალდ ტრამპმა.
ღონისძიება პაპ ფრანცისკეს გარდაცვალებიდან რამდენიმე საათში დაიწყო. ტრამპმა ასევე გამოაცხადა დროშების ნახევრად დაშვების ბრძანება გარდაცვლილი პაპის პატივსაცემად, რომელიც აღდგომის მეორე დღეს, 88 წლის ასაკში გარდაიცვალა.
„ის (პაპი ფრანცისკე, - რედ.) კარგი ადამიანი იყო. ბევრს შრომობდა. უყვარდა მშვიდობა და ჩემთვის დიდი პატივია ამის კეთება“, - თქვა ტრამპმა.