დონალდ და მელანია ტრამპები რომის პაპ ფრანცისკის დაკრძალვას დაესწრებიან
აშშ-ის პრეზიდენტი დონალდ ტრამპი და მისი მეუღლე მელანია ვატიკანში რომის პაპ ფრანცისკეს დაკრძალვაზე დასასწრებად ჩავლენ. ამის შესახებ ტრამპმა თავის გადაცემა „Truth Network“-ში განაცხადა.
„მე და მელანია რომში პაპ ფრანცისკის დაკრძალვაზე ჩავალთ. მოუთმენლად ველით იქ დასწრებას“, - დაწერა ტრამპმა. სხვა პოსტში მან გამოთქვა სურვილი, რომ ღმერთმა აკურთხოს პაპი და ყველა, ვინც მას უყვარდა.
ვატიკანის ცნობით, დაკრძალვა 26 აპრილს გაიმართება. წირვას კარდინალი ჯოვანი ბატისტა რე უხელმძღვანელებს. წირვის შემდეგ, დაკრძალვისთვის სანტა მარია მაჯორეს პაპის ბაზილიკაში გადაასვენებენ.