ბანჩენის მიტროპოლიტი ლონგინი საავადმყოფოში გადაიყვანეს
ბანჩენის მიტროპოლიტი ლონგინი ქადაგებას კითხულობს 2025 წლის 22 აპრილს. ფოტო: скриншот видео Банченского монастыря ბანჩენის მიტროპოლიტი ლონგინი ქადაგებას კითხულობს 2025 წლის 22 აპრილს. ფოტო: скриншот видео Банченского монастыря
ბანჩენში ლოცვებს ითხოვენ მიტროპოლიტის ჯანმრთელობისთვის.
2025 წლის 23 აპრილის საღამოს ცნობილი გახდა, რომ ბანჩენის მიტროპოლიტი ლონგინი საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ამის შესახებ ბანჩენის მონასტრის სოციალურ ქსელში გავრცელდა ინფორმაცია.
„გთხოვთ თქვენს წმინდა ლოცვებს“, - წერდა მონასტერი.
ეპისკოპოსის ჰოსპიტალიზაციის მიზეზი ჯერ არ დასახელებულა.
მონასტრის YouTube არხმა გამოაქვეყნა ეპისკოპოსის წირვისა და ქადაგების ვიდეო, რომელიც 2025 წლის 22 აპრილს ბოიანსკის მონასტერში აღავლინა. ვიდეოში ჩანს, რომ მიტროპოლიტ ლონგინს კისერი ორთოპედიულ საყელოს ეყრდნობა.
როგორც მჟკ-მა დაწერა, რობერტ ამსტერდამმა ადრე X ქსელში გამოაქვეყნა ბანჩენის მიტროპოლიტ ლონგინის ფოტო, სადაც ის ინტენსიური თერაპიის განყოფილებაში წევს. თავის პოსტში ამსტერდამმა მიუთითა, რომ მიტროპოლიტ ლონგინს სასამართლო სხდომების დროს გულის შეტევა დაემართა.