უკრაინის ეკლესიის კვირა სკოლის მასწავლებლები მიწვეულნი არიან კიევში გამართულ ფორუმში მონაწილეობის მისაღებად
უკრაინის ეკლესიის კვირა სკოლის მასწავლებლები მიწვეულნი არიან კიევში გამართულ ფორუმში მონაწილეობის მისაღებად.
კონფერენცია 2 მაისს გაიმართება, წინასწარი რეგისტრაცია აუცილებელია.
2025 წლის 2 მაისს, კიევში გაიმართება საკვირაო სკოლებისა და ახალგაზრდული ჯგუფების მუშაკთა კონფერენცია „აღდგომის საგანმანათლებლო შეხვედრები“. უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის პრესსამსახურის ცნობით, ღონისძიებაში მონაწილეობის მისაღებად მოწვეულნი არიან სასულიერო პირები, მასწავლებლები, მშობლები, აქტიური საერო პირები, რომლებიც პასუხისმგებელნი არიან უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის ეპარქიებსა და სამრევლოებში ახალგაზრდულ საკითხებზე.
ღონისძიების პროგრამა მოიცავს ერთობლივ ლოცვას, უკრაინის სხვადასხვა კუთხიდან ჩამოსული იერარქების, სასულიერო პირების, სასულიერო სასწავლებლების მასწავლებლებისა და პედაგოგების მოხსენებებს, მოზარდებთან მუშაობის პრაქტიკულ მაგალითებს, ჯგუფურ მუშაობას: რთული საკითხების განხილვას და გადაწყვეტილებების ძიებას.
კონფერენციის ფარგლებში გაიმართება პორტალ „კოსმას“ და მოზარდებისთვის განკუთვნილი პროგრამის „მართლმადიდებლური ოჯახის საფუძვლების“ პრეზენტაცია. მოხსენებები იქნება მოზარდობის ფსიქოემოციური კრიზისების, ოჯახური კონფლიქტების, განშორების, ავტორიტეტების ძიების, მნიშვნელობის დაკარგვის, სეკულარიზაციის, დამოკიდებულებებთან ბრძოლის, ადრეული სექსუალური ურთიერთობების პრობლემების, ახალგაზრდებზე დესტრუქციული სუბკულტურების, სექტებისა და ტენდენციების გავლენის თემებზე. ძირითადი ნაწილის დასრულების შემდეგ, გაიმართება მრგვალი მაგიდა.
ღონისძიებას ჩაატარებს მართლმადიდებლური საგანმანათლებლო პორტალი „კოსმა“, მისი უნეტარესობის მიტროპოლიტ ონუფრის ლოცვა-კურთხევით, კიევის მიტროპოლიტის, უკრაინის ეკლესიის სინოდალური ახალგაზრდული და კატეხიზმოს განყოფილებების მხარდაჭერით.
კონფერენცია 09:00 საათზე დაიწყება.
ადგილმდებარეობა: კიევში, ღვთისმშობლის „მსწრაფშემსმენელი“ ხატის საპატივცემულოდ მიძღვნილი ტაძრის კომპლექსი, მისამართი: გმირის ქ. 12.
ორგანიზატორების საკონტაქტო ინფორმაცია: (+38) (098) 405 94 88.
მონაწილეობის მისაღებად, თქვენ უნდა შეავსოთ ფორმა: ფორმა მოცემულია ბმულზე.
როგორც მჟკ-მა დაწერა, პირველი კონფერენცია „საშობაო საგანმანათლებლო შეხვედრები“ მიმდინარე წლის იანვარში გაიმართა.