რმე-ს აფრიკულ საეგზარხოსოში გახსნეს მართლმადიდებლური ადმინისტრაციული ცენტრი
კენიაში მიგორის ბლაგოჩინიაში შეიქმნა საკუთარი მართლმადიდებელი ცენტრი, რომელიც კოორდინირებას გაუწევს სამღვდელოებას და შეუდგება ჰუმანიტარულ მოღვაწეობას.
2022 წლის 3 თებერვალს აფრიკის რმე-ს საეგზარხოსოს საპატრიარქოში გახსნეს მართლმადიდებლური ადმინისტრაციული ცენტრი. ამაზე თავის ტელეგრამ-არხზე ისაუბრა მიტროპოლიტმა ლეონიდმა.
ადმინისტრაციული მართლმადიდებლური ცენტრი გაიხსნა ქალაქ მიგორში, კენიის მიგორის ბლაგოჩინიაში, რომელიც შედის საეგზარხოსოს შემადგენლობაში.
საპატრიარქოს ეგზარხოსის სიტყვებით, "სასულიერო პირებისა და ერისკაცების კოორდინირების გარდა ცენტრს ექნება ჰუმანიტარული დატვირთვაც", ხოლო მის გახსნაში დახმარება გაუწია ადგილობრივმა მართლმადიდებელმა ქველმოქმედმა.