დუმენკო მოუწოდებს ბრაზისა და სიძულვილის მიმართვას მოწყალების საქმეებზე
ეპიფანე დუმენკოს აზრით, სიძულვილის ენერგია უნდა იყოს მიმართული კარგი და სასარგებლო საქმეებისკენ, ღვთის ნებაზე დაყრდნობით.
მეუ-ს ხელმძღვანელმა სერგეი (ეპიფანე) დუმენკომ, lb.ua ვებსაიტთან ინტერვიუში, მოუწოდა სიძულვილისა და ბრაზის ენერგიის სწორი მიმართულებით წარმართვისკენ.
მისი თქმით, ფაქტობრივად, მტრის მიმართ მძვინვარე სიძულვილი ბუნებრივი მოვლენაა, მაგრამ ის არ უნდა იყოს დაგროვილი, რადგან „შეიძლება შინაგანად, სულიერად დაგვღუპოს“.
”ჩვენ უნდა მივმართოთ ეს გაბრაზება და სიძულვილი კარგი მიმართულებით, რაც დაგვეხმარება გამარჯვებაში”, - თქვა დუმენკომ. - ეს ძალა და ენერგია ღვთის ნებაზე დაყრდნობით უნდა იყოს კარგი და სასარგებლო საქმეებისკენ მიმართული, რადგან თუ ამ სიძულვილს შიგნით კი არ შევინარჩუნებთ, არამედ პირიქით, ვეცდებით ვაკეთოთ კარგი და სასარგებლო საქმეები, ვიგრძნობთ შვებას, ვიგრძნობთ ღვთის მუდმივ მხარდაჭერას.