კოლოდნოეში, მეუ-ს მომხრეები ცდილობდნენ ტაძრის ხელში ჩაგდებას
"მორწმუნეებმა" მრევლი ეკლესიიდან გამოათრიეს და მიწაზე დაანარცხეს, ასევე სცემეს მამაკაცებს, რომლებიც ცდილობდნენ თავიანთი სალოცავის დაცვას.
ტერნოპოლის ოლქის ზბარაჟსკის რაიონის სოფელ კოლოდნოიეში, "მღვდლები" და მეუ-ს მხარდამჭერები ცდილობდნენ წმინდა ნიკოლოზ საკვირველმოქმედის უმე-ის ეკლესიის დაკავებას.
ვიდეო ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე ადვოკატმა და უფლებადამცველმა ვიქტორია კოხანოვსკაიამ გამოაქვეყნა. ვიდეოში ნაჩვენებია, თუ როგორ ათრევენ "მორწმუნეები" მრევლს ტაძრიდან და მიწაზე აგდებენ, ასევე ცემენ მამაკაცებს, რომლებიც თავიანთი სალოცავის დაცვას ცდილობენ.
როგორც უკრაინის მართმადიდებლური ეკლესიის მორწმუნეებმა განუცხადეს მჟკ-ს, კოლოდნოიეში ტაძარი დაცული იყო, მაგრამ ერთიანი ტერიტორიული საზოგადოების თავმჯდომარემ დაავალა ზბარაჟის რეგიონის უმე-ის ყველა ტაძრის მეუ-სთვის გადაცემა. 12 ტაძრიდან მხოლოდ ორს ჯერ არ შეხებიან.
როგორც ადრე მჟკ-მ გვაუწყა, ხმელნიცკში, უმე-ის მორწმუნეებმა სამხარეო საბჭოს შენობის წინ პარაკლისი გამართეს.