ლვოვში გაწვევებს ტაძრის მიმდებარედ გადასცემენ, - სახალხო დეპუტატი
ნიკოლა კნიაჟიცკიმ თქვა, რომ ლვოვის მღვდლები აღშფოთებული იყვნენ ეკლესიების წინ ჯარში გაწვევის გადაცემით.
სახალხო დეპუტატმა ნიკოლა კნიაჟიცკიმ ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე თქვა, რომ 2022 წლის 3 ივლისს სამხედრო აღრიცხვისა და გაწვევის ოფისში გამოძახება გადაეცა მოქალაქეებს ლვოვის ეკლესიების წინ. დეპუტატს არ დაუკონკრეტებია კონფესიის დასახელება.
„დღეს კვირას ლვოვში ხალხი ტრადიციულად მიდის ეკლესიაში. მერე კი ვიღაცას გაუჩნდა იდეა, რომ ეკლესიის წინ სამხედრო აღრიცხვისა და გაწვევის ოფისებში გამოძახება დაეწყო. აღშფოთებული მღვდლები რეკავენ. მათ აქვთ გაბრაზების მიზეზი. უკრაინის ეკლესიები ნამდვილი საყრდენი გახდა როგორც ჩვენი არმიისთვის, ასევე დროებით დევნილთათვის. ეკლესიის გარდა ბევრი ადგილია, სადაც შეგიძლიათ გაწვევა. ხალხი დადის ეკლესიაში სხვა რაღაცისთვის“, - წერს სახალხო დეპუტატი.
კნიაჟიცკი იხსენებს, რომ „ჩვენი ეკლესია გამოყოფილია სახელმწიფოსგან. ხალხი სულიერი დაცვისა და მხარდაჭერისთვის მიდის იქ“. სახალხო დეპუტატმა თქვა, რომ ”ეს ნამდვილად არ არის ადგილი, სადაც ლოცვის დროს უნდა იაროთ და დაარიგოთ გამოძახებები”.
როგორც მჟკ მანამდე წერდაა, მართლმადიდებელმა იურისტებმა შეაფასეს ბოიარკას მერის სამართლებრივი უცოდინრობა.