ლგბტ და ევროინტეგრაციის ოპონენტებმა საქართველოში მასობრივი აქცია გამართეს
თბილისში ტრადიციული ღირებულებების მხარდამჭერებმა ლგბტ კვირეულის წინააღმდეგ მასობრივი საპროტესტო აქცია გამართეს.
2022 წლის 2 ივლისს თბილისში ტრადიციული ღირებულებების მხარდამჭერთა მასობრივი საპროტესტო აქცია გაიმართა თბილისის პრაიდის ფესტივალის წინააღმდეგ, რომელიც გაიმართა 28 ივნისიდან 2 ივლისს საქართველოს დედაქალაქში, იუწყება საინფორმაციო სააგენტო „ინტერპრესნიუსი“.
აქციის მონაწილეებმა თბილისის ქუჩებში გაიარეს და მრავალათასიანი აქცია გამართეს რუსთაველის გამზირზე, საქართველოს პარლამენტის შენობის წინ, სადაც დაწვეს ლგბტ სიმბოლოები და დროშები.
აქციის მონაწილეები ევროკავშირის ოფისთან მივიდნენ და მის წინ საქართველოს დროშა გაშალეს და განაცხადეს, რომ უნდა დაიცვან თავიანთი დროშა.
ტრადიციული ღირებულებების ქართველმა მხარდამჭერებმა ევროკავშირის ელჩს შეძახილებით მიმართეს: „წადი, წადი!“. საინფორმაციო სააგენტოს ცნობით, აქციის მონაწილეებმა განაცხადეს, რომ ისინი მოითხოვდნენ ევროკავშირს „მიიღოს ქართველი ხალხი ისეთი, როგორიც არის“, თუ ევროკავშირი ნამდვილად არის დაინტერესებული საქართველოსთან მეგობრობით.
აქციის დასასრულს კონსერვატიული მოძრაობის მხარდამჭერებმა, საქართველოში უფრო ცნობილი როგორც Alt-Info, ევროკავშირის საქართველოს ოფისის წინ ევროკავშირის დროშა დაწვეს.