პოჩაევის ლავრაში შეჩერდა პროვოკაცია რუსეთზე სიმღერის შესრულებით
4 დეკემბერს, ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების დღესასწაულზე, პოჩაევის ლავრაში შეჩერდა მორიგი პროვოკაციის მცდელობა. ამის შესახებ პოჩაევის მიტროპოლიტმა ვლადიმერმა განაცხადა.
მეუფეს თქმით, უცნობები ცდილობდნენ შეესრულებინათ აკრძალული სიმღერები, რათა გაეკრიტიკებინათ მსოფლიოში ცნობილი სალოცავი - პოჩაევის ლავრა.
ლავრის წინამძღვარმა აღნიშნა, რომ ეს მოხდა ზუსტად მეთორმეტე დღესასწაულის დღეს, როცა მონასტერში ათასობით მომლოცველი მივიდა და მორწმუნეებს მოუწოდა სიფხიზლისკენ და არ მიეღოთ მონაწილეობა მსგავს პროვოკაციებში.
„ჩვენ ვლოცულობთ ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლისადმი, დაგვიცვას ყოველგვარი ბოროტებისგან“, - დასძინა მიტროპოლიტმა ვლადიმერმა.
მანამდე მჟკ-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ სოციალურ ქსელში გავრცელდა ვიდეო, სადაც მრევლი მღერის სიმღერას "რეკავენ ზარები, ზარები რუსეთის თავზე" კიევ-პეჩორის ლავრაში.