მეუ-ს წევრებმა ბელოგოროდკას მთავარანგელოზ მიქაელის ეკლესია დაიკავეს
2023 წლის 12 იანვარს, მეუ-ს მხარდამჭერებმა კიევის რეგიონის სოფელ ბელოგოროდკაში მდებარე მთავარანგელოზი მიქაელისა და ყველა ზეციური ძალის სახელობის ტაძარი მიიტაცეს. ამის შესახებ მჟკ-ს მთავარანგელოზ მიქაელის ეკლესიის მრევლმა განუცხადა.
„მათ უკანონოდ გადაუფორმეს საბუთები მეუ-ს ადგილობრივ „მღვდელს“. დღეიდან, საბუთების მიხედვით, ეს ჩვენი ტაძარი არ არის. მაგრამ ჩვენ სადღეღამისო მორიგეობა დავაწესეთ“, - აცხადებს მრევლი.
როგორც მრევლის მისამართზე გაგზავნილ ოფიციალურ ცნობაშია ნათქვამი, 12 იანვრის მდგომარეობით, შეიცვალა რელიგიური თემის „კიევის ოლქის ბუჩანსკის რაიონის სოფელ ბელოგოროდკის უმე-ის კიევის ეპარქიის წმინდა მიქაელის სამრევლო“ და მისი წინამძღოლი.
მრევლი აღნიშნავს, რომ ისინი არ იყვნენ მზად მოვლენების ასეთი შემობრუნებისთვის და ითხოვენ ლოცვებს დეკანოზ ანატოლისთვის, მღვდელი ვიაჩესლავისთვის და ბელოგოროდკას ყველა მაცხოვრებლისთვის, უმე-ის ერთგულთთვის.