ზელენსკი: ერთიანობა არის მართლმადიდებელი სოფია, მეჩეთი და სინაგოგა
პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ მოქალაქეებს უკრაინის გაერთიანების დღე მიულოცა და განაცხადა, რომ ერთიანობა არის მართლმადიდებლური სოფია, მეჩეთი და სინაგოგა.
ვიდეო გამოქვეყნდა Ze!President YouTube არხზე.
„ჩვენი ერთიანობა ძლიერია აკკერმანის, პალანკას, ხოტინისა და კამენეც-პოდოლსკის, მეჯიბოჟის, ლუბარტის ციხესიმაგრის, გენუის ციხესიმაგრის კედლებით. ჩვენი ერთობა ბრწყინავს ოქროსფერი ლავრებით. კიევ-პეჩერის, პოჩაევის და სვიატოგორსკის. ერთიანობა არის სოფია, წმ.გიორგის საკათედრო ტაძარი, ბახჩისარაის დიდი ხანის მეჩეთი და სინაგოგა დნეპრში“, - განაცხადა ზელენსკიმ.
„მთელ ჩვენს უკრაინაში. Ზაფხულში. Შემოდგომაზე. Ზამთარში. გაზაფხულზე. ჩვენ ვიცავთ ამ ყველაფერს. ერთად. და ჩვენ გავიმარჯვებთ ერთად. და მთელი უკრაინა გაიგებს გამარჯვების ხმებს“, - დასძინა ზელენსკიმ.