მინისტრთა კაბინეტის ვებგვერდზე გაჩნდა პეტიცია კულტურის მინისტრის გადადგომის მოთხოვნით
უკრაინის მთავრობის ვებგვერდზე გაჩნდა პეტიცია კულტურის მინისტრის ალექსანდრე ტკაჩენკოს გადადგომის მოთხოვნით.
პეტიციის ავტორმა იური შიიანმა აღნიშნა, რომ ტკაჩენკომ სათანადოდ ვერ შეასრულა თავისი მოვალეობები და მისმა მუშაობამ  უკრაინის „კულტურულ სფეროში მხოლოდ სტაგნაცია გამოიწვია“.
„ მან დაუფიქრებლად საჯაროდ შეურაცხყო უკრაინის ყველა დაღუპული გმირის ხსოვნა და უკიდურესი ზიზღი გამოიჩინა მათ, მებრძოლების, ყველას მიმართ, ვინც ახლა სიცოცხლეს წირავს. ხალხი აღშფოთებულია ბატონი ტკაჩენკოს პოლიტიკით“, - წერს ავტორი დოკუმენტში.
პეტიცია მინისტრთა კაბინეტის ვებგვერდზე 2023 წლის 7 მარტს განთავსდა და მას დღეში ორ ათასმა ადამიანმა მოაწერა ხელი.