უმე: ნაკრძალი "დაცვის" საბაბით ხელს უშლის ღვთისმსახურებას ლავრაში
მიჩნეულია, რომ ნაკრძალის შეთანხმება პოლიციის დეპარტამენტთან კიევ-პეჩერის ლავრის "დაცვის" შესახებ დამატებითი ზეწოლაა მონასტრის ძმებზე, ნათქვამია მონასტრის პრესსამსახურის განცხადებაში.
კიევ-პეჩერის ლავრაში აღნიშნეს, რომ "დაცვის" საბაბით, ნაკრძალი აპირებს "დაბრკოლების შექმნას ღვთისმსახურებასა და მონასტრის შენობებისა და ტაძრების გამოყენებაში".
„მოვუწოდებთ სამართალდამცავ ორგანოებს, არ დააბრკოლონ ძმები და მორწმუნეები, რომლებიც კანონიერად სარგებლობენ კიევ-პეჩერის ლავრის ობიექტებით და ტაძრებით და არ დაარღვიონ რელიგიის თავისუფლების უფლება“, - დასძინა პრესსამსახურმა.
როგორც მჟკ იტყობინება, მიტროპოლიტმა კლიმენტმა კომენტარი გააკეთა ნაკრძალის ქმედებებზე ლავრის "დასაცავად".