კამენცში აქტივისტების მიერ ტაძრის გადასვლაზე შეგროვებული ხელმოწერები სსა-ს არ მიუღია
ხმელნიცკის საოლქო სამხედრო ადმინისტრაციას არ უნახავს უმე-ს კამენეც პოდოლსკის ეპარქიის საკათედრო ტაძრის მეუ-ში გადასვლის ხელმოწერები. ამის შესახებ ლაპარაკია ტელე-რადიო კომიტეტის „კამენეც-პოდოლსკის“ მასალაში.
ტელეკომპანიის ჟურნალისტი ამბობს, რომ გადასვლის გადაწყვეტილება ჯერ კიდევ მიღებული არ არის, ვინაიდან „ერთი თვის განმავლობაში საინიციატივო ჯგუფს საოლქო სამხედრო ადმინისტრაციაში დოკუმენტების პაკეტი ჯერ კიდევ არ წარუდგენია“.
მასალაში ნახსენებია, რომ 8 აპრილს ტაძართან უამრავი ხალხი შეიკრიბა, რომელთა ორგანიზებაში ადგილობრივი ხელისუფლებაც მონაწილეობდა, რომ მათ ტაძრის გადასვლაზე 4000-მდე ხელმოწერა შეაგროვეს, ხოლო ქალაქის მერის მრჩეველი იაროსლავ კლიზუბი დაპირდა, რომ უკვე მეორე დღეს ამ დოკუმენტებს სსა-ს გადასცემდა.
ჟურნალისტებმა განაცხადეს, რომ ტელე-რადიო კომპანიის „კამენეც-პოდოლსკის“ შეკითხვაზე სსა-ში უპასუხეს, რომ 28 აპრილის მდგომარეობით არავითარი დოკუმენტები ტაძრის გადასვლის შესახებ არ შემოსულა. ჟურნალისტებს 1 მაისს იგივე დაუდასტურეს თვით საინიციატივო ჯგუფში.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ 2023 წლის 8-დან 10 აპრილამდე კამენეც-პოდოლსკში უცნობი ხალხის მიერ უმე-ს საკათედრო ტაძრის მიტაცების მცდელობები გრძელდებოდა.