მეუ-მ ,,აკურთხა’’ რუსული არმიის წინააღმდეგ საბრძოლველი ყუმბარები
მეუ-ს "მღვდელმა" ალექსანდრე დედიუხინმა ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე თქვა, რომ მან შეუკვეთა საბრძოლო ყუმბარებზე სპეციალური წარწერები - "ღვთის წყალობა" და "მადლი". თითოეული წარწერა 100 უკრაინული გრივნა ღირს, შეგროვებული თანხები კი უკრაინის შეიარაღებული ძალების საჭიროებებს მოხმარდება.
„ვუსურვებ ღვთის წყალობას და მადლს ჩვენთან დაუპატიჟებლად მოსულ დამპყრობლებს. დაე, ისინი მალე შეხვდნენ უფალს, ”- წერს დედიუხინი.
კომენტარებში ერთ-ერთმა მომხმარებელმა ივან ბორისმა დაწერა, რომ „იგივე ფულის შეგროვება შეიძლებოდა ასაფეთქებელ ნივთიერებებზე ღმერთის სახელის ხსენების გარეშე“ და უფრო მიზანშეწონილი იქნებოდა ღვთის სასჯელზე საუბარი. ამაზე დედიუხინმა უპასუხა, რომ „ღვთის წყალობა და ღვთის სასჯელი სინონიმებია“.