პირველი და მეორე კლასის ჯვაროსნები
კათოლიკეების ქვეითი ჯვაროსნები. ფოტო: Рису
ცოტა ადრე, 24 მაისიდან 26 მაისამდე, კათოლიკეები მსვლელობა გამართეს ვინიციდან შარგოროდამდე პოლიციის თანხლებით. გავიდნენ და გავიდნენ, მერე რა?
და ის ფაქტი, რომ ამავე დღეს, 24 მაისს, პოლიციამ შეადგინა ადმინისტრაციული ოქმები ბანჩენის მონასტერში ყოველწლიური რელიგიური მსვლელობის ორგანიზატორებისთვის. პოლიციამ ხაზგასმით აღნიშნა, რომ უკრაინაში საომარი მდგომარეობის პერიოდში რელიგიური მსვლელობა აკრძალულია. და ბანჩენის შემთხვევა გამონაკლისი არ არის. ჩვენ არ გვახსოვს სიტუაცია, როდესაც ხელისუფლება დახმარებოდა (ან სულაც არ ჩაერევა) უმე-ის მსვლელობაში.
პირველი და მეორე კლასის ჯვაროსნები.
დასავლეთის მიერ უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის შესახებ სიცრუის პრაქტიკა გრძელდება?
აშშ-ის პრეზიდენტები მოდიან და მიდიან, პროპაგანდა უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის წინააღმდეგ კი მარადიულია.
როგორ ვეძიოთ „მონაზვნობის მომავალი უკრაინაში“ ბერების განდევნით
2021 წლის ოფიციალური მონაცემებით (მოგვიანებით ისინი არ გამოქვეყნებულა), მთელ მეუ-ს ჰყავს 233 ბერი. უმე-ს აქვს დაახლოებით 4700.
ნეოკომუნისტების უსამართლობა ლავრაში
ეს ქმედებები предпринимаются იმისათვის, რომ შეამოწმონ, როგორ რეაგირებენ მართლმადიდებელი ქრისტიანები მთელი მსოფლიოს მასშტაბით ამ კощუნებაზე.
მართლმადიდებელი ჟურნალისტი ხართ? თქვენ არ გაქვთ უფლებები
უკრაინული სამართალი მართლმადიდებელ ჟურნალისტებთან მიმართებაში არასოდეს იღლება ფსკერის გარღვევით.
ხელისუფლებამ, რომელიც ახორციელებს რეპრესიებს, განაცხადა, რომ პატივს სცემს პოლიტიკური რეპრესიების მსხვერპლთ
დღეს, მაისის მესამე კვირას, უკრაინაში პოლიტიკური რეპრესიების მსხვერპლთა ხსოვნას მიაგეს პატივი.