უმე-ის ხარკოვის ეპარქიის მღვდელმსახურმა სამხედროებისგან მადლიერება მიიღო
ხარკოვის შევჩენკოვსკის რეგიონული რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ცენტრის დაცვის კომპანიის მეთაურმა მადლობა გადაუხადა უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის ქრისტეს შობის ტაძრის წინამძღვარს, დეკანოზ იგორ სერედიჩს. ამის შესახებ იტყობინება უმე-ს ხარკოვის ეპარქიის პრესსამსახური.
სამხედროებმა მადლობა გადაუხადეს მღვდელმსახურს „მნიშვნელოვანი წვლილისთვის, სამოქალაქო გამბედაობისთვის, პატრიოტიზმისთვის და უკრაინის დამოუკიდებლობისთვის მებრძოლი სამხედროებისა და მოხალისეების მხარდაჭერის კეთილშობილურ საქმეში მონაწილეობისთვის“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ უკრაინის შეიარაღებული ძალების ერთ-ერთი ბრიგადის სარდლობამ და პერსონალმა მადლობა გადაუხადა უმე-ის ხმელნიცკის ეპარქიის კრასილოვსკის დეკანატს სასულიერო პირებს სამხედრო პერსონალის უზრუნველყოფაში მნიშვნელოვანი წვლილისთვის.