საგზაო შემთხვევის მონაწილე მღვდელი უმე-ს წევრი არ არის
მეუ-ს მღვდელი და მისი კუთვნილი ,,ლექსუსი'' რომლითაც ქალი გაიტანა ქვეთთა გადასასვლელზე. ფოტო: Антикор
2023 წლის 20 ივნისს უმე-ის პრესსამსახურმა კომენტარი გააკეთა Antikor-ის ყალბ გამოცემაზე, სადაც ნათქვამია, თითქოს იური ჩიჩაკი, რომელმაც 2022 წლის 19 დეკემბერს ქვეითთა გადასასვლელზე ქალი გაიტანა, არის უმე-ის მღვდელი.
„ის მღვდელი ოფიციალურად გადავიდა მეუ-ში და უბედური შემთხვევის მომენტში ის უკვე თავს ამ სტრუქტურის მორწმუნედ თვლიდა“, - წერს პრესსამსახური და დასძენს, რომ „ინფორმაცია მისი კუთვნილების შესახებ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წინააღმდეგ მორიგი პროვოკაციაა. ”
მედიის ცნობით, ექსპერტები გამოძიებას აჭიანურებენ და ჩიჩაკი ჯერ კიდევ არ არის ეჭვმიტანილად ცნობილი საგზაო შემთხვევაში. ის თავს არიდებს ჩადენილი დანაშაულის სისხლისსამართლებრივ დასჯას და მშვიდად აგრძელებს ცხოვრებას. საბედისწერო შემთხვევის შემდეგ ჩიჩაკმა არაერთხელ გამოაქვეყნა პოსტი თავის ბლოგებზე, YouTube არხზე და სოციალური მედიის გვერდებზე. მის არცერთ პოსტსა და მესიჯში არ იყო სინანული ან ბოდიშის მოხდა 19 დეკემბერს მომხდართან დაკავშირებით.
მანამდე მჟკ დაწერა, რომ ინტერნეტში გამოჩნდა ფატალური შემთხვევის დეტალები, რომელშიც ფანარის სასულიერო პირი მონაწილეობდა.