წინამძღვარმა ღვთისმსახურება ფეოფანიაში აღავლინა წმ. ონუფრის დღის წინა დღეს
2023 წლის 24 ივნისს, წმინდა ონუფრი დიდის ხსოვნის დღის წინა დღეს, მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ პანტელეიმონის საკათედრო ტაძარში, წმინდა პანტელეიმონის მონასტერში (ფეოფანია) აღავლიან ღამის ლიტურგია, იუწყება news.church.ua.
წინამძღვარს ემსახურებოდნენ უმე-ის საეკლესიო სასამართლოს თავმჯდომარე, კამენეც-პოდოლისა და გოროდოკის მიტროპოლიტი თეოდორი, უმე-ის საგარეო საეკლესიო ურთიერთობების სამსახურის თანამშრომელი, ჩერნივცისა და ბუკოვინას მიტროპოლიტი მელეტი, უმე-ის საქმეთამმართველი, ბორისპილის და ბროვარის მიტროპოლიტი ანტონი, უმე-ის საინფორმაციო-საგანმანათლებლო განყოფილების თავმჯდომარე, ნიჟინისა და პრილუკის მიტროპოლიტი კლიმენტი, მიტროპოლიტები, უმე-ს მთავარეპისკოპოსები და ეპისკოპოსები, მონასტრის სამღვდელოება, სტუმრები წმინდა ორდენებით.
ღვთისმსახურებას ესწრებოდნენ მონასტრის წინამძღვრები და მონაზვნები, მოწყალების დები, სასულიერო პირები სხვადასხვა ეპარქიიდან, მომლოცველები და მონასტრის მრევლი.
მისმა უნეტარესმა საეკლესიო ჯილდოები გადასცა მარფო-მარიინსკის მონასტრის მოწყალების დებს. დებმა საჩუქრად მიიღეს წმინდა მოწამე ელისაბედის სახელობის ჯილდოები და წიგნები წინამძღვრისგან. სულ დაჯილდოვდა 78 და. დღესასწაულზე ასევე მივიდნენ დები ჩერკასის, ხარკოვისა და ოდესის ეპარქიებიდან.
ხვალ, 25 ივნისს, წმიდა ონუფრი დიდის ხსენების დღეს, რომლის სახელიც სამონასტრო აღთქმით მიიღო მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ, წინამძღვარი ამავე ტაძარში საღმრთო ლიტურგიას აღავლენს.
როგორც ადრე მჟკ წერდა, უმე-ის იერარქმა განაცხადა, რომ ხელისუფლებას აღიზიანებს მისი უნეტარესი, რომელიც მიუხედავად ყველაფრისა, იღიმება.