უმე-ის წარმომადგენლები სახელმწიფო ეთნოპოლიტიკის ხელმძღვანელს შეხვდნენ
2023 წლის 7 ივლისს გაიმართა შეხვედრა უმე-ის წარმომადგენლებსა და სახელმწიფო ეთნიკური პოლიტიკის ხელმძღვანელს ვიქტორ ელენსკის შორის, იუწყება უმე-ის პრესსამსახური.
შეხვედრას, რომელიც გაიმართა უნეტარესი ონუფრის ლოცვა-კურთხევით, უმე-ს მხრიდან ესწრებოდნენ მიტროპოლიტი კლიმენტი, მთავარეპისკოპოსი სილვესტერი და ლავრის ადვოკატი, დეკანოზი ნიკიტა ჩეკმანი.
ტექსტში ნათქვამია, რომ მხარეებმა განიხილეს უკრაინის მართლმადიდებლურ ეკლესიასა და სახელმწიფო დეპარტამენტს შორის ურთიერთობის განვითარება. სხვა დეტალები არ ვრცელდება.