უშძ-ს ტრანს-სპიკერმა პირობა დადო მოკლას რფ-ს პროპაგანდისტები „ღმერთის რწმენის მეშვეობით“
უშძ-ს ამერიკული ტრანსგენდერმა სპიკერმა სარა ეშტონ-სირილომ თავის ტვიტერში დააანონსა რომელიღაც რუსი პროპაგანდისტის მკვლელობა და განაცხადა, რომ ეს გაკეთდება ღმერთის რწმენის მეშვეობით.
„მომავალ კვირას რუსი ეშმაკების კბილები კიდევ უფრო ძლიერ აღჭრიალდება, ხოლო მათი გაავებული პირიდან უკონტროლო სიგიჟის ქაფი გადმოიღვრება, როცა სამყარო დაინახავს, როგორ აგებს პასუხს კრემლის საყვარელი პროპაგანდისტი მათ დანაშაულებზე. ყველა რუს სამხედრო დამნაშავე-პროპაგანდისტამდე მივალთ და სამართლიანობა აღდგება. რამდენადაც ჩვენ უკრაინაში ამ მისიისკენ მივდივართ ღმერთის რწმენის მეშვეობით“, - განაცხადა ეშტონ-სირილომ.
მეორე პოსტში ტვიტერზე მან დაწერა, რომ „გენდერული იდეოლოგიის საკურთხევლისადმი თაყვანისცემა არის კრემლის მომხრეების ხვედრი“.