ფანაროტი იერარქი ვატიკანში კათოლიკე ეპისკოპოსთა სინოდის სხდომაში მიიღებს მონაწილეობას
კონსტანტინოპოლის საპატრიარქოს წარმომადგენელი ვატიკანში რომის კათოლიკური ეკლესიის ეპისკოპოსთა სინოდის სხდომაში მიიღებს მონაწილეობას, იუწყება orthodoxianewsagency.gr.
გამოცემის ცნობით, კონსტანტინოპოლის საპატრიარქოს სახელით რსკ-ის მე-16 სინოდის სხდომაში მონაწილეობას პისიდიელი ეპისკოპოსი იობი (გეჩა) მიიღებს.
ეპისკოპოსი იობი არის მართლმადიდებლური და რომის კათოლიკურ ეკლესიებს შორის საღვთისმეტყველო დიალოგის საერთაშორისო ერთობლივი კომისიის მართლმადიდებელი თანათავმჯდომარე.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ პატრიარქ ბართლომეს თქმით, ღმერთმა შთააგონა რკე და მართლმადიდებლობა საერთო თასში გაერთიანება.
გარდა ამისა, ფანარის ხელმძღვანელის თქმით, კათოლიკეებისა და მართლმადიდებლების სრული ერთიანობის გზა ფინიშის ხაზს უახლოვდება.