ღაზას ბაპტისტურ საავადმყოფოზე ისრაელის თავდასხმის შედეგად ასობით ადამიანი დაიღუპა
2023 წლის 17 ოქტომბერს ისრაელის არმიამ საჰაერო თავდასხმა განახორციელა ღაზას სექტორში მდებარე ალ-აჰლის ბაპტისტურ საავადმყოფოზე, იუწყება CNN.
გამოცემა წერს, რომ მსხვერპლი შესაძლოა 200-დან 300-მდე გაიზარდოს, იმის გათვალისწინებით, რომ ბევრი ჯერ კიდევ ნანგრევების ქვეშ რჩება. ალ ჯაზირა ირწმუნება, რომ „საავადმყოფოში აფეთქების შედეგად სულ მცირე 500 ადამიანი დაშავდა. ასევე იერიში მიიტანეს გაეროს მიერ მართულ სკოლაში, სადაც დევნილები აფარებდნენ თავს.
AP news იუწყება, რომ თუ ტრაგედიის მასშტაბები დადასტურდება, „შეტევა იქნება ისრაელის ყველაზე სასიკვდილო ავიაიერიში 2008 წლის შემდეგ მიმდინარე ხუთ ომში“.