ამერიკელი პოლიტიკოსი: არის თუ არა უკრაინა დემოკრატიული? შეხედეთ რას უკეთებენ უმე-ს
აშშ-ის პრეზიდენტობის კანდიდატი ვივეკ რამასვამი მიიჩნევს, რომ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის დევნის გამო, უკრაინას არ შეიძლება ეწოდოს დემოკრატიული ქვეყანა.
ბრიტანელ ჟურნალისტ პირს მორგანთან ინტერვიუში ვივეკ რამასვამიმ თქვა, რომ ის პუტინს შესთავაზებს შეთანხმებას, რომლის მიხედვითაც რუსეთის ფედერაცია დატოვებს ჩინეთთან სამხედრო ალიანსს და სანაცვლოდ უკრაინა ნატოში არ მიიღება.
მორგანის კითხვაზე, მისცემდა თუ არა ის პუტინს უკრაინის სუვერენული და დემოკრატიული სახელმწიფოს ტერიტორიას, რამასვამიმ რამდენჯერმე გაიმეორა, რომ უკრაინა არ არის დემოკრატიული სახელმწიფო.
როდესაც მორგანი არ დაეთანხმა ამ სიტყვებს, აშშ-ს პრეზიდენტობის კანდიდატმა კიდევ ერთხელ თქვა, რომ უკრაინა არ არის დემოკრატიული ქვეყანა და დაადასტურა თავისი პოზიცია სიტყვებით: „ნახე რას უკეთებენ ისინი უკრაინის მართლმადიდებლურ ეკლესიას“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ამერიკელი ჟურნალისტი და საზოგადო მოღვაწე ტაკერ კარლსონი ადვოკატ ბობ ამსტერდამთან საუბრისას აღშფოთებული იყო უკრაინის ხელისუფლების დევნით უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წინააღმდეგ.
მოგვიანებით, ამერიკელმა ბიზნესმენმა და მეწარმემ, SpaceX-ისა და Tesla-ს დამფუძნებელმა, აღმასრულებელმა დირექტორმა, X (Twitter)-ის მფლობელმა ილონ მასკმა კომენტარი გააკეთა ტაკერ კარლსონის ინტერვიუზე უმე-ის იურისტ რობერტ ამსტერდამთან.