ამერიკელი პოლიტიკოსი: ზელენსკიმ აკრძალა უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესია
აშშ-ის პრეზიდენტობის კანდიდატმა, აშშ-ის დემოკრატიული პარტიის მმართველი ორგანოს ყოფილმა ვიცე-თავმჯდომარემ ტულსი გაბარდმა X-ის ქსელში განაცხადა, რომ ვლადიმერ ზელენსკიმ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესია უკანონოდ გამოაცხადა და აკრძალა.
მისი თქმით ზელენსკიმ ასევე უკანონოდ გამოაცხადა ოპოზიციური პარტიები და „იყენებდა აბსოლუტურ ძალაუფლებას საომარი მდგომარეობის პირობებში საპრეზიდენტო არჩევნების გასაუქმებლად“.
ამავე დროს, გაბარდმა თქვა, რომ ჯო ბაიდენი „აგრძელებს თქვენი ჯიბიდან უკრაინის კორუმპირებული ავტოკრატიის ომის დაფინანსებას“.
შეგახსენებთ, რომ ამერიკელმა ბიზნესმენმა და მეწარმემ, SpaceX-ისა და Tesla-ს დამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა, Twitter (X)-ის მფლობელმა ილონ მასკმა კომენტარი გააკეთა ტაკერ კარლსონის ინტერვიუზე უმე-ის ადვოკატ რობერტ ამსტერდამთან და თქვა, რომ უკრაინაში მღვდლებს იჭერენ.
მჟკ წერდა, რომ აშშ-ს პრეზიდენტობის კანდიდატის ვივეკ რამასვამის თქმით, უკრაინა კრძალავს უმე-ს ქრისტიანებს ამერიკული ფულით.