ფილარეტს წარუდგინეს სიმღერა როგორ მივყავართ კიევის პატრიარქს სამოთხეში
უმე (კ)-ს „მღვდელი“ სერგეი სტრუკმა თავის youtube - არხზე გამოაქვეყნა საკუთარი სიმღერა, სახელწოდებით „ჩვენ სამოთხის კარამდე მივყავართ კიევის პატრიარქს“, რომელიც ეძღვნება კიევის პატრიარქს.
ვიდეორგოლში კიევის პატრიარქატის „მღვდელი“ სერგეი სტრუკი სიმღერას ასრულებს კიევის რაიონის ბუჩანსკის რაიონის სოფელ კლავდიევ-ტარასოვოს  მცე-ს  რწმენის, იმედისა და სიყვარულის და მათი დედის, სოფიის ტაძრის მრევლთან ერთად.
სიმღერის ტექსტში ნათქვამია, რომ კიევის პატრიარქატს დევნის, ხალხის განათლების მეშვეობით „ჩვენ მივყავართ ჯოჯოხეთის გავლით ეკლიანი და რთული გზით ზემოთ“. სიმღერის ტექსტის თანახმად, ასევე უმე (კ) ბორკილებს ამსხვრევს და შელოცვებს ხსნის. სიმღერაში ნახსენებია წმინდა მთავარი ვლადიმირი, რომელსაც „წმინდა სამოციქულო ეკლესია მიჰყავს სამოთხის კარებთან კიევის პატრიარქატის მეშვეობით“. სიმღერის ფინალში ნახსენებია „კიევის პატრიარქი“, რომელსაც თავადი ვლადიმირის მსგავსად „სამოთხის კარებთან მივყავართ“.
შეგახსენებთ, 2019 წლის ზაფხულში მეუ-ს წარმომადგენლები შეეცადნენ უმე (კ)-ს ტაძრის დაკავებას სოფელ კლავდიევ-ტარასოვოში. კიევის საპატრიარქოში გვაცნობეს, რომ ტაძრის მრევლი რწმენის, იმედის, სიყვარულისა და მათი დედის, სოფიას წმინდა მოწამეთა საპატივსაცემოდ „მღვდელ“ სერგეი სტრუკთან ერთად რჩება უმე (კ)-ს ერთგული, ხოლო მეუ-ს ბოროდიანის სამწყსოს „სამღვდელოება“ ივან ძიუბას მეთაურობით ქმნის ახალ თემს, ახდენს ფსიქოლოგიურ ზეწოლას და შეურაცხყოფას აყენებს კიევის საპატრიარქოს წინამძღოლსა და მრევლს და ასევე ცდილობს ტაძრის დაკავებას“.
როგორც ადრე გვამცნი მჟკ-მ, უმე (კ) ბრალი დასდოს ზორიას ფილარეტის ჯანმრთელობის შესახებ ფეიკების გავრცელებაში.