უმე მომხრეების დასაცავად კიევში დარეგისტრირდა მართ. ადვოკატთა კავშირი
კიევში დაარეგისტრირეს სამართალდამცავი ორგანიზაცია „მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი“, რომელიც განახორციელებს უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის დევნილი გაერთიანებებისა და მღვდლების სამართლებრივ მხარდაჭერას.ფოტო: Pravdainform.com.ua
კიევში დაარეგისტრირეს სამართალდამცავი ორგანიზაცია „მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი“, რომელიც განახორციელებს უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის დევნილი გაერთიანებებისა და მღვდლების სამართლებრივ მხარდაჭერას. ამის შესახებ იუწყება ორგანიზაციის ტელეგრამ-არხი.
კავშირის შექმნის შესახებ გადაწყვეტილება მიიღეს წმინდა მოციქულთასწორ თავად ვლადიმერის კიევის საძმოს ბოლო ყრილობაზე, რომლის წევრებს შორის იურისტებიც არიან.
სიტუაციაზე მსჯელობისას, რომელიც ეხება უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის გაერთიანებების უკანონო რეგისტრაციას უკრაინაში მართლმადიდებელ ეკლესიაში, ძმებმა დააფიქსირეს მართლმადიდებელ ადვოკატთა სრულიად უკრაინის კავშირის შექმნის აუცილებლობა, რომელიც განახორციელებს დევნილი გაერთიანებების, მღვდლებისა და მათი ოჯახების მხარდაჭერას.
„სამართალდამცავი ორგანიზაცია დარეგისტრირდა და დაიწყო მოღვაწეობა. მისი შექმნის მიზანი  უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის გაერთიანებების კანონიერი ინტერესების, მათი ქონებისა და წევრების  დაცვაა. ორგანიზატორები იმედოვნებენ კიევისა და უკრაინის სხვა რეგიონების ყველა დაინტერესებული იურისტის გაერთიანებას“, - ნათქვამია სამართალდამცავი ორგანიზაციის უწყებაში.
შეგახსენებთ, რომ მანამდე წმინდა თავად ვლადიმერის კიევის საძმომ, რომელიც შეიქმნა 2015 წელს უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მეთაურის ლოცვა-კურთხევით, დეკანოზ ალექსანდრე კლიმენკოსთან ერთად  მოაწყო მარათონი უკრაინის ქალაქებში „ოჯახის შენარჩუნება - ხალხის შენარჩუნებაა“. მარათონის ფარგლებში მღვდელი ატარებს კონცერტებს და შეხვედრებს მორწმუნეებთან, მათი მთავარი თემა ოჯახური ღირებულებებია.