უმე-ს მხარდამჭერი სახალხო დეპუტატების საქმიანობას, დისციპლინური კომისია შეამოწმებს
ხალხის მსახურის სახალხო მოადგილემ ელენა შულიაკმა თქვა, რომ რადას დისციპლინურმა კომისიამ ყურადღება უნდა მიაქციოს სახალხო დეპუტატებს, რომლებიც მხარს უჭერენ უმე-ს. ამის შესახებ მან ,,გლავკომ''-თან ინტერვიუში განაცხადა.
უმე-ის აკრძალვისთვის დეპუტატების სურვილის არ ქონაზე ხმის მიცემის კომენტირებისას, შულიაკმა აღნიშნა, რომ ”თუ რამე სცილდება უფლებამოსილების ფარგლებს, ეს უკვე არის იმის მიზეზი, რომ ყურადღება მიაქციონ პროფესიულ საქმიანობას და უნარს, ეფექტურად შეასრულონ საკუთარი მოვალეობები”.
„თუ ვინმეს „ღვთის სასჯელი“ აშინებს, უნდა დაუკავშირდეს დისციპლინურ კომისიას და დაიწყოს საკითხის განხილვა“, - აღნიშნა მან.
როგორც მჟკ იტყობინება, სტეფანჩუკმა უარი უთხრა დეპუტატებს უმე-ის შესახებ კანონის ,,ვენეციის კომისიისთვის’’ გადაცემაზე.