მეუ-ს „იერარქმა“ რკე-ს ეპისკოპოსის კუბოსთან პანაშვიდი გადაიხადა
უკრაინაში მართლმადიდებელი ეკლესიის „იერარქი“ პაისი პანაშვიდს იხდის კათოლიკე ეპისკოპოსის კუბოსთან ჟიტომირში. ფოტო: kzd.org.ua
2021 წლის 7 აპრილს უკრაინაში მართლმადიდებელი ეკლესიის ჟიტომირისა და ოვრუჩის ეპარქიის მმართველმა, „ეპისკოპოსმა“ პაისიმ პანაშვიდი გადაიხადა რომის კათოლიკური ეკლესიის ეპისკოპოსის იან პურვინსკის კუბოსთან ჟიტომირის კათოლიკურ ეკლესიაში, იუწყება რომის კათოლიკური ეკლესიის კიევისა და ჟიტომირის ეპარქიის საიტი.
გამოქვეყნებულ ფოტოზე უკრაინაში მართლმადიდებელი ეკლესიის „იერარქი“ შემოსილი, საკმევლითა და ჯვრით დგას კათოლიკე ეპისკოპოსის კუბოსთან. რომის კათოლიკური ეკლესიის ეპარქიაში აღნიშნავენ, რომ „ეპისკოპოსი“ პაისი პირადად იცნობდა და მეგობრობდა იან პურვინსკისთან, რომელიც 2011 წლიდან სათავეში ედგა რომის კათოლიკური ეკლესიის კიევისა და ჟიტომირის ეპარქიას.
როგორც მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი იუწყებოდა, უნიატებმა და კათოლიკებმა პანაშვიდი გადაიხადეს უკრაინაში მართლმადიდებელი ეკლესიის „იერარქის“ ცხედართან.