ამსტერდამი: სანამ ზელენსკი მსოფლიოში მოგზაურობს, მის სახლში ბანდიტები უმე-ს ტაძრებს იტაცებენ
უმე-ს ადვოკატმა აშშ-დან გამოაქვეყნა Х ვიდეო ლენკოვციდან, სადაც დუმენკოს მიერ დაქირავებული ხალხი, პეტრე-პავლეს ტაძრის მიტაცების მცდელობისას, სასტიკად ცემდა უმე-ს მრევლს.
იურისტმა ხაზი გაუსვა, რომ სანამ ზელენსკი ბერლინის ღონისძიებებზე გამოდის, მის სახლში უკანონობას სჩადიან უმე-ს ტაძრების მიტაცებებთან დაკავშირებით.
„სანამ ზელენსკი ბერლინში იმყოფება, მის სამშობლოში დაშვებულია რეიდები, უმე-ს წევრებზე თავდასხმები, მიტაცებები, რომლებიც უკრაინის მთავრობის მიერ სრულიად სანქცირებულია და არანაირი პასუხისმგებლობა არ არსებობს პოლიციის მხრიდან. ეს მოხდა ლენკოვცში“, - დაწერა ამსტერდამმა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ რეიდერთა განდევნის შემდეგ უმე-ს სამრევლომ ლენკოვცში ღვთისმსახურებები განაახლა.