ესპანეთში ქალი დააპატიმრეს იმის გამო, რომ მამაკაცს "გეი" უწოდა
ესპანეთში, ბარსელონაში ქალს მიესაჯა ექვსი თვით თავისუფლების აღკვეთა და 2850 ევროს ოდენობის ჯარიმა სოციალურ ქსელში გამოქვეყნებული სტატუსის გამო, სადაც მან ტრანსგენდერ მამაკაცს "გეი" უწოდა და ეჭვი შეიტანა მის იდენტობაში, იუწყება Confilegal.
სასამართლო ამტკიცებს, რომ ამ გზით ბრალდებულმა „დაამცირა ტრანსგენდერი ქალი“.
განჩინების მიხედვით, ბრალდებულმა სოციალურ ქსელ X-ში საკუთარი ფოტო გამოაქვეყნა წარწერით: „გეი მკერდით. ის ვერ ეგუება იმას, რომ მე ქალი ვარ და ღრმა სიძულვილი აქვს ჩემს მიმართ“.
ბარსელონას სასამართლოს გადაწყვეტილებით ბრალდებულს სპორტის სფეროში მასწავლებლობისა და მუშაობის უფლება სამწელიწად-ნახევრის მანძილზე ჩამოერთვა.