ინტერნეტში ისაუბრეს რუსეთის ფედერაციაში მეუ-ს მოქმედ ეპარქიაზე
ინტერნეტში ითქვა, რომ რუსეთის ფედერაციაში მოქმედებს მეუ-ს სტრუქტურა - ბოგოროვსკის ეპარქია, რომელსაც ხელმძღვანელობს "ბოგოროდსკის მიტროპოლიტი" ადრიან სტარინა. ინფორმაციას რუსული ტელეგრამ-არხი „ეპისკოპოსი ლუციფერი“ ავრცელებს.
რესურსმა გამოაქვეყნა რუსული სერვისის სკრინშოტი რუსული იურიდიული პირებისა და მეწარმეების Rusprofile-ის შემოწმებისა და ანალიზისთვის. პორტალზე დუმენკოს სტრუქტურა აღნიშნულია, როგორც „უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის ბოგოროვსკის ეპარქიის ცენტრალიზებული რელიგიური ორგანიზაცია“.
არხმა ასევე გამოაქვეყნა ეპიფანე დუმენკოს ბრძანებულება სტარინას მეუ-ს ბოგოროვსკის ეპარქიის მმართველად დანიშვნის შესახებ.
ეპარქია რეგისტრირებულია მოსკოვის ოლქის ქალაქ ნოგინსკში. "მიტროპოლიტი" ადრიანი, იგივე ვალენტინ ეგოროვიჩ სტარინა, არის რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე.
მჟკ-მ ადრე დაწერა, რომ მეუ-ს „იერარქმა“ კლიმენტ კუშმა განმარტა, რატომ სჭირდებოდა მას რუსული პასპორტი.