პოტურაევი: ზაფხულის დასაწყისამდე შემოგთავაზებთ კენჭისყრას უმე-ის აკრძალვის კანონის შესახებ
უმაღლესი რადას დეპუტატმა ფრაქცია ხალხის მსახურიდან, ჰუმანიტარული და საინფორმაციო პოლიტიკის საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარემ ნიკიტა პოტურაევმა ტელეგრაფთან ინტერვიუში განაცხადა, რომ ის პარლამენტში წამოიწყებს კანონპროექტს 8371, რომელიც რეალურად აკრძალავს უმე-ს, ზაფხულის დაწყებამდე.
მისი თქმით, კანონი უკვე სრულად მზად არის კენჭისყრისთვის.
„არავინ აღარ აფერხებს, ის მზადაა. კომიტეტმა გაითვალისწინა იუსტიციის სამინისტროს, ეთნიკური პოლიტიკისა და სინდისის თავისუფლების სახელმწიფო სამსახურის კომენტარები. როდესაც ყველა დოკუმენტი მომზადდება, ვებსაიტზე გამოჩნდება ნიშანი ცვლილებებით. ეს უკვე ნიშნავს, რომ უზენაესი რადა მზადაა ოფიციალურად განიხილოს კანონი“, - განაცხადა დეპუტატმა.
როგორც მჟკ იტყობინება, საერთაშორისო უფლებადამცველი კომპანიის Amsterdam & Partners LLP-ის ხელმძღვანელმა, რობერტ ამსტერდამმა განაცხადა, რომ მან პერსონალური წერილები გაუგზავნა უმაღლესი რადას დეპუტატებს პასუხისმგებლობისა და პირადი სანქციების შესახებ 8371 კანონის ირგვლივ, მაგრამ ისინი თავს არიდებდნენ ადვოკატებთან კომუნიკაციას.