ქსელში გაიხსენეს წმინდა პაისის სიტყვები მეჩეთის ნგრევასთან დაკავშირებით
ბერძენი ერის, XX საუკუნის ერთ-ერთი ყველაზე პატივსაცემი და სულიერი ლიდერი პაისია მთაწმინდელი ამბობდა, რომ წინასწარმეტყველების მიხედვით, როდესაც ტაძრის მტაზე იერუსალიმში დაანგრევენ ომარის მეჩეთს და მის ადგილზე ააგებენ სოლომონის ტაძარს, მაშინ იქ გამეფდება ებრაელი მოსიახი (მესია) - ანტიქრისტე, გაიხსენეს საიტზე «vimaorthodoxias».
«ბოლოჟამის მოსვლაზე მიგვანიშნებს იერუსალიმში ტაძრის მთაზე ომარის მეჩეთის დანგრევა. მას დაანგრევენ რათა აღადგინონ სოლომონის ტაძრი, რომელიც როგორც ამბობდნენ ადრე მეჩეთის ადგილას იყო აგებული. აღდგენილ ტაძარშიუ საბოლოოდ სიონისტები ანტიქრისტეს მესიად გამოაცხადებენ. მე გავიგე რომ ებრაელები უკვე ემზადებიან სოლომონის ტაძრეის ასაღდგენად», – გადმოგვცემს რესურსი ღირსი პაისის სიტყვებს.
როგორც მჟკ წერდა, პოლიციის მოქმედებებმა ალ-აქსას მეჩეთის ტერიტორიაზე მუსულმანების მხრიდან წინააღმდეგობრივი ქმედება გამოიწვია - რადიკალებმა ღაზას სექტორიდან ასობით რაკეტა ისროლეს ისრაელის მიმართულებით.