მეუ-ში ძალიან დიდი საკადრო კრიზისია ,- დრაბინკო
„მეუ-ს იექრარქმა ალექსანდრე დარბინკომ განაცხადა, რომ მეუ-სთვის ძნელია თავისი სტრუქტურის საკუთარი ძალებით უზრუნველყოფა. ამაზე უმე-ს ექს-მიტროპოლიტმა განაცხადა „ტელეგრაფთან“ .
ჟურნალისტის შეკითხვაზე, როგორ შეიძლება ენდო სასულიერო პირს, რომელიც იყო უმე-ში და შემდეგ გადავიდა მეუ-ში, დრაბინკო შეეკითხა:“თქვენ მე მენდობით?“.
მან ასევე ურჩია მათ, ვინც წინააღმდეგ გამოდის, შეეცადონ საკუთარი ძალებით უზრუნველყონ კადრებით დუმენკოს სტრუქტურა.
„ძალიან დიდია საკადრო კრიზისი“,- დაიჩივლა უმე-ს ყოფილმა ეპისკოპოსმა.
როგორც მჟკ წერდა, მეუ-ს „იერარქმა“ ალექსანდრ დრაბინკომ განაცხადა, რომ კანონპროექტი უმე-ს აკრძალვაზე არ გაზრდის მორწმუნეთა„გადასვლების“ რაოდენობას კანონიკური ეკლესიიდან მეუ-ში.