უმცროსმა ტრამპმა ზელენსკის ,,უკრაინის იეროფანტი’’ უწოდა
დონალდ ტრამპ უმცროსმა, ყოფილი პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის ვაჟმა, ინტერვიუ მისცა ჟურნალისტ ტაკერ კარლსონს, სადაც მან განაცხადა, რომ ზელენსკი არის „იეროფანტი“, რომელსაც ამერიკელი დემოკრატები „თაყვანს სცემენ“, ვიდეოს Страна აქვეყნებს.
„თქვენ იცით, დემოკრატებს არ სწამთ ღმერთის. მათი ღმერთები "ვითარდებიან". ახლა გრეტა ტუნბერგი მათთვის კლიმატის იეროფანტია, ენტონი ფაუჩი კი მეცნიერების  და „კოვიდის “მბრძანებელი. და დღეს ეს არის ვლადიმერ ზელენსკი, უკრაინის იეროფანტი“, - თქვა მან.
ამავე ინტერვიუში ტაკერ კარლსონი უკრაინაში დემოგრაფიული ხარვეზის პრობლემას შეეხო და ამაში აშშ-ის ხელისუფლება დაადანაშაულა.
„ისინი უკრაინას მესამე სამყაროს ქვეყნებიდან ჩამოსული ემიგრანტებით დატბორავს. და უკრაინა 50 წელიწადში აღარ იარსებებს. უკრაინელი ერი არ იქნება. ჩვენ მათ ისე ვუღალატეთ, როგორც არცერთმა ქვეყანამ“, - დასძინა ტელეწამყვანმა.
როგორც მჟკ იტყობინება, ადრე სოციალური პოლიტიკის სამინისტრომ დაასახელა დემოგრაფიული პრობლემები და საფრთხეები უკრაინის განვითარებისთვის.